اخبار

اخبار روز دنیا در زمینه تندرستی ، ورزش ، توصیه های پزشکی ، تجهیزات جدید را می توانید از سایت آدور پیگیری نمایید

Inner Banner
مقالات

در رفتگی کشکک زانو (دررفتگی کشکک زانو)

دررفتگی کشکک زانو می‌تواند بنا به دلایل مختلفی همچون آسیب دیدن در ورزش، تصادف یا افتادن در حین کار و ... ایجاد شود. تعیین علت و میزان آسیب، نقش مهمی در درمان در..

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 145 بیشتر بخوانید

پارگی رباط صلیبی

زانو یکی از مفصل‌های مهم بدن است که بروز هرگونه آسیب و مشکلی در آن، حرکت کردن را دشوار و در برخی موارد غیرممکن خواهد کرد. بسیاری از افراد به دلیل وزن بالا دچار ..

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 119 بیشتر بخوانید

مینیسک زانو

آسیب‌های زانو تنها به درد و ورم منتهی نشده و بیماری‌های این مفصل مهم و بزرگ، بسیار فراتر از تصورات ماست. مفصل زانو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که اولین نشانه ضع..

۱۳۹۹/۰۹/۰۳ 176 بیشتر بخوانید

تنگی کانال نخاع چیست

ستون فقرات انسان یکپارچه نیست؛ بلکه از یکسری مهره‌های استخوانی پیوسته تشکیل شده است تا بتوانیم انعطاف لازم برای حرکات مختلف را داشته باشیم. این مهره‌های استخوان..

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ 129 بیشتر بخوانید

درد سیاتیک، مسکن قوی برای درد سیاتیک

یکی از عمده‌ترین دلایل بروز درد سیاتیک، سبک زندگی غلط و ورزش نکردن است. زمانی که عضلات بدن ضعیف می‌شوند، قابلیت تحمل ایستادن‌های طولانی و یا نشستن‌های بی‌وقفه ر..

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ 545 بیشتر بخوانید

فتق دیسک کمری

درد در ناحیه کمر معمولاً بر اثر تصادف، بلندکردن اشیای سنگین، افزایش وزن، نشستن و ایستادن طولانی ‌مدت، بالا رفتن سن و انجام ورزش‌های سنگین یا بی‌تحرکی رخ می‌دهد...

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 134 بیشتر بخوانید

تفاوت دیسک کمر و گرفتگی عضلات

دیسک کمر، دیسک گردن و درد سیاتیک از جمله شایع‌ترین بیماری‌هایی است که به دلیل نشستن‌ها و ایستادن‌های نامناسب، عدم تحرک و سبک زندگی غلط بروز پیدا می‌کنند. گاهی ب..

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 973 بیشتر بخوانید

دیسک کمر چیست

کمر انسان از 5 مهره تشکیل شده و در بین مهره‌ها بالشتک‌ها یا صفحاتی از جنس غضروف قرار دارند که به آن‌ها دیسک گفته می‌شود. وظیفه اصلی دیسک‌ها در ستون فقرات بدن ان..

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 152 بیشتر بخوانید

بهترین و موثرترین درمان آرتروز دست

آرتروز یا استئوآرتریت یکی از انواع بیماری‌های شایعی است که در تمام جهان افراد بسیاری را درگیر خود کرده است. در واقع این بیماری، باعث ساییدگی مفصل‌ها، ورم مفصل و..

۱۳۹۹/۰۸/۲۶ 182 بیشتر بخوانید