اخبار

اخبار روز دنیا در زمینه تندرستی ، ورزش ، توصیه های پزشکی ، تجهیزات جدید را می توانید از سایت آدور پیگیری نمایید

Inner Banner
مقالات

درمان آرتروز

آرتروز از جمله بیماری‌هایی است که در سنین بالا بروز می‌کند، اما گاهی اضافه وزن، عدم تحرک، نشستن‌های طولانی‌مدت و سبک زندگی ناسالم می‌تواند منجر به کاهش سن ابتلا..

۱۳۹۹/۰۹/۱۸ 136 بیشتر بخوانید

علائم آرتروز

مفاصل متحرک یا سینوویال، بیشتر در معرض آسیب و ابتلا به بیماری‌های مفصلی چون التهاب یا آرتریت هستند. مفصل آرنج، زانو، شانه، گردن، کمر، انگشتان دست، مچ دست، لگن ی..

۱۳۹۹/۰۹/۱۷ 93 بیشتر بخوانید

درمان ساییدگی زانو

زانو از جمله مفاصلی است که بیشتر در معرض آسیب و ضربه قرار دارد، چرا که ایستادن‌های متناوب، افزایش وزن و به‌طور کلی سبک زندگی ناسالم، فشار زیادی به آن وارد کرده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 74 بیشتر بخوانید

قفل شدن زانو

ما در طول روز از مفاصل زانو و ران به شدت کار می‌کشیم و گاهی به دلیل نشستن‌های زیاد، ورزش غیراصولی یا بی‌تحرکی، اضافه وزن و ... فشار مضاعفی را نیز بر زانو وارد م..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 101 بیشتر بخوانید

زانو ضربدری

زانو ضربدری یا زانوی ایکس، نوعی از بدشکلی در استخوان‌های پا است. در زانو ضربدری، زانوهای فرد در حالت ایستاده بیش از حد به هم نزدیک می‌شوند؛ اما مچ پاهای فرد از ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 69 بیشتر بخوانید

آسیب ‌های غضروف زانو

غضروف زانو یکی از مهمترین اجزای مفصل بزرگ زانو بوده و حرکاتی چون راه رفتن، خم شدن پا، نشستن، دویدن و ... را برای فرد ساده می‌کند. اگر غضروفی وجود نداشت، ساییده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 142 بیشتر بخوانید

آسیب های تاندون زانو

زانو یکی از مهم‌ترین اعضا و از اصلی‌ترین مفاصل بدن انسان است. اگر این مفصل مهم آسیب ببیند، در بسیاری از حرکات اساسی روزمره مانند راه رفتن و نشستن دچار مشکل خواه..

۱۳۹۹/۰۹/۱۲ 94 بیشتر بخوانید

غضروف زانو

غضروف زانو یکی از مهمترین اجزای مفصل بزرگ زانو بوده و حرکاتی چون راه رفتن، خم شدن پا، نشستن، دویدن و ... را برای فرد ساده می‌کند. اگر غضروفی وجود نداشت، ساییده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۰ 100 بیشتر بخوانید

درمان زانو درد با ورزش

برای درمان زانو درد با وزرش بهتر است ابتدا کمی با ساختار زانو آشنا شویم. زانو بزرگترین مفصلی است که در بدن انسان وجود دارد و از رباط‌ها و مفاصل دیگر تشکیل شده‌ا..

۱۳۹۹/۰۹/۰۹ 124 بیشتر بخوانید