اخبار

اخبار روز دنیا در زمینه تندرستی ، ورزش ، توصیه های پزشکی ، تجهیزات جدید را می توانید از سایت آدور پیگیری نمایید

Inner Banner
مقالات

غضروف زانو

غضروف زانو یکی از مهمترین اجزای مفصل بزرگ زانو بوده و حرکاتی چون راه رفتن، خم شدن پا، نشستن، دویدن و ... را برای فرد ساده می‌کند. اگر غضروفی وجود نداشت، ساییده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۰ 17 بیشتر بخوانید

درمان زانو درد با ورزش

برای درمان زانو درد با وزرش بهتر است ابتدا کمی با ساختار زانو آشنا شویم. زانو بزرگترین مفصلی است که در بدن انسان وجود دارد و از رباط‌ها و مفاصل دیگر تشکیل شده‌ا..

۱۳۹۹/۰۹/۰۹ 17 بیشتر بخوانید

در رفتگی کشکک زانو (دررفتگی کشکک زانو)

دررفتگی کشکک زانو می‌تواند بنا به دلایل مختلفی همچون آسیب دیدن در ورزش، تصادف یا افتادن در حین کار و ... ایجاد شود. تعیین علت و میزان آسیب، نقش مهمی در درمان در..

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 43 بیشتر بخوانید

پارگی رباط صلیبی

زانو یکی از مفصل‌های مهم بدن است که بروز هرگونه آسیب و مشکلی در آن، حرکت کردن را دشوار و در برخی موارد غیرممکن خواهد کرد. بسیاری از افراد به دلیل وزن بالا دچار ..

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 45 بیشتر بخوانید

مینیسک زانو

آسیب‌های زانو تنها به درد و ورم منتهی نشده و بیماری‌های این مفصل مهم و بزرگ، بسیار فراتر از تصورات ماست. مفصل زانو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که اولین نشانه ضع..

۱۳۹۹/۰۹/۰۳ 91 بیشتر بخوانید

تنگی کانال نخاع چیست

ستون فقرات انسان یکپارچه نیست؛ بلکه از یکسری مهره‌های استخوانی پیوسته تشکیل شده است تا بتوانیم انعطاف لازم برای حرکات مختلف را داشته باشیم. این مهره‌های استخوان..

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ 69 بیشتر بخوانید

درد سیاتیک، مسکن قوی برای درد سیاتیک

یکی از عمده‌ترین دلایل بروز درد سیاتیک، سبک زندگی غلط و ورزش نکردن است. زمانی که عضلات بدن ضعیف می‌شوند، قابلیت تحمل ایستادن‌های طولانی و یا نشستن‌های بی‌وقفه ر..

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ 67 بیشتر بخوانید

فتق دیسک کمری

درد در ناحیه کمر معمولاً بر اثر تصادف، بلندکردن اشیای سنگین، افزایش وزن، نشستن و ایستادن طولانی ‌مدت، بالا رفتن سن و انجام ورزش‌های سنگین یا بی‌تحرکی رخ می‌دهد...

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 77 بیشتر بخوانید

تفاوت دیسک کمر و گرفتگی عضلات

دیسک کمر، دیسک گردن و درد سیاتیک از جمله شایع‌ترین بیماری‌هایی است که به دلیل نشستن‌ها و ایستادن‌های نامناسب، عدم تحرک و سبک زندگی غلط بروز پیدا می‌کنند. گاهی ب..

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 100 بیشتر بخوانید